Facebook PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
13 maja 2024

Wizyta w Saxion University of Applied Sciences Enschede

Wizyta w Saxion University of Applied Sciences Enschede

W dniach 21-27 kwietnia br. siódemka studentów Instytutu Politechnicznego wraz z opiekunami dr inż. Haliną Pachą-Gołębiowską, mgr inż. Sławomirem Wolskim oraz mgr Mikołajem Zgaińskim brała udział w kolejnej edycji międzynarodowego tygodnia projektowego organizowanego przez Saxion University of Applied Sciences Enschede oraz holenderski holding TKH Security.

W poniedziałek 22.04 udaliśmy się do Amsterdamu do centrum treningowego TKH Security, gdzie nasi studenci mogli zapoznać się z nowym systemem kontroli dostępu ATLAS. Jest to przełomowe rozwiązanie integrujące wirtualny klucz, który można zainstalować w formie aplikacji w telefonie, po to by uzyskać dostęp do dowolnie definiowanych przestrzeni, czy nawet miejsc parkingowych. Po obfitującym w wiadomości techniczne, ale i możliwość podziwiania urokliwych kanałów Amsterdamu dniu, wtorek, jak i kolejne dni spędziliśmy w Enschede, gdzie wspólnie ze studentami pracowaliśmy nad zadaniami mającymi na celu przygotowanie strategii produktowej i sprzedażowej dla w/w systemu.

Warto podkreślić, że dla uczestników wydarzenia z Holandii, Polski, Malty, Włoch oraz Portugalii oprócz pracy projektowej, organizatorzy przygotowali pakiet inspirujących wykładów, czy gry integracyjne jak np. wizyta w esape room`ie. Wyniki ich prac zostały zaprezentowane w piątek 26.04 podczas tzw. challeng`u przed członkami jury składającego się z reprezentantów TKH Security oraz wszystkich uczelni biorących udział w projekcie. Zwycięską koncepcją okazała się ta, obejmująca przygotowanie nowej segmentacji systemu ATLAS dla wariantów: ekonomicznego, standard oraz premium, a także wskazanie nowego zastosowania podczas dużych imprez masowych jak np. Igrzyska Olimpijskie, a jednym z jej pomysłodawców był Marek Trawiński student kierunku budownictwo.

Wyjazd przedstawicieli Akademii Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie został dofinansowany ze środków Programu Erasmus+ w ramach Blended Intensive Programme (BIP).