PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
10 sierpnia 2022

Wizyta w Ciechanowie

Wizyta w Ciechanowie

W dniach 26-27 lipca 2022 pracownicy Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie mgr Mikołaj Zgaiński oraz mgr Dominika Pluta byli z wizytą w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie gdzie spotkali się z pracownikami Uczelni oraz z władzami, z Rektorem Uczelni dr. Grzegorzem Kocem oraz Kanclerzem mgr. inż. Piotrem Wójcikiem

Celem wizyty była wymiana doświadczeń w działaniach międzynarodowych. Uczelnie przedstawiły sobie swoje plany oraz dotychczasowe osiągniecia w tym zakresie. Głównym tematem było omówienie programu Blended Intensive Programme realizowanego w PWSZ im. J. A. Komeńskiego Lesznie, czyli cyklu zajęć dla studentów naszej uczelni oraz uczelni zagranicznych dającą możliwość pracy zespołowej i wymiany doświadczeń na poziomie międzynarodowym. Nasza Uczelnia mogła pochwalić się również, ofertą edukacyjną naszej Uczelni oraz możliwościami i korzyściami jakie dają studia dualne prowadozne w naszej Uczelni.

Ciechanowska uczelnia pochwaliła się projektami realizowanymi w ostatnim czasie, tj. serią intensywnych szkoleń kadry PUZIM realizowanych w ramach funduszy EOG oraz realizacją projektu pod nazwą Wdrażanie innowacyjnych modeli kształcenia zawodowego realizowanego wspólnie m.in. z Uniwersytetem w Oviedo oraz partnerami w Finlandii i Włoszech.