Facebook ANS na Instagramie ANS na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
21 czerwca 2025

International Staff Week - ISAL Madera

International Staff Week - ISAL Madera

W dniach 16–20 czerwca 2025 roku w Funchal, stolicy Madera odbył się International Staff Week organizowany przez uczelnię ISAL (Instituto Superior de Administração e Línguas). To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło przedstawicieli uczelni z różnych krajów, tworząc przestrzeń do wymiany doświadczeń, współpracy oraz rozwoju kompetencji zawodowych.

Podczas tygodnia miały miejsce liczne prezentacje uczelni uczestniczących w spotkaniu. Każda instytucja miała okazję zaprezentować swoje programy nauczania, ofertę edukacyjną oraz możliwości współpracy międzynarodowej. Uczestnicy mogli poznać specyfikę kształcenia w krajach takich jak Litwa, Francja, Włochy, Niemcy, Polska, Hiszpania oraz Turcja.

Integralną częścią wydarzenia były również warsztaty tematyczne dotyczące programu Erasmus+. Podczas nich omawiano możliwości, wyzwania oraz skuteczne rozwiązania związane z mobilnością akademicką i internacjonalizacją uczelni. Warsztaty sprzyjały aktywnej wymianie doświadczeń i dobrych praktyk, pomagając uczestnikom lepiej zrozumieć, jak efektywnie realizować projekty mobilności oraz jak przezwyciężać typowe problemy związane z międzynarodową współpracą.

Naszą uczelnię podczas wydarzenia reprezentowała kierownik Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą, mgr Dominika Pluta, która aktywnie uczestniczyła w prezentacjach i warsztatach, nawiązując cenne kontakty oraz promując nasze możliwości współpracy międzynarodowej.

International Staff Week to także doskonała okazja do budowania sieci kontaktów zawodowych. Spotkania networkingowe umożliwiły uczestnikom nawiązanie nowych relacji, które mogą zaowocować przyszłą współpracą między uczelniami, realizacją wspólnych projektów czy wymianą kadry naukowej i studentów. Dzięki temu wydarzeniu możliwe będzie rozszerzenie współpracy o nowe uczelnie oraz zwiększenie możliwości wyjazdów w ramach programu Erasmus+ zarówno dla studentów, jak i pracowników naszej uczleni.

Obecność tak zróżnicowanego grona uczestników, z krajów Europy i poza nią, podkreśliła międzynarodowy charakter wydarzenia oraz znaczenie współpracy akademickiej w dobie globalizacji. Wydarzenie na ISAL na Maderze było więc nie tylko platformą do wymiany wiedzy, ale także przestrzenią do budowania trwałych i wartościowych partnerstw międzynarodowych.