BIP - "Siła sportu: projekt na rzecz aktywnego i zdrowego stylu życia" - Rumunia

Uniwersytet Alexandru Ioan Cuza w Rumunii, ogłasza nowy Intensywny Program (BIP), który odbędzie się w Uniwersytecie Alexandru Ioan Cuza w Jassach, (Rumunia). Udział w programie obejmuje obowiązkową część wirtualną. Za uczestnictwo studenci otrzymają 3 punkty ECTS
BIP - "Siła sportu: projekt na rzecz aktywnego i zdrowego stylu życia"
Uczestnikami projektu mogą być studenci wszystkich kierunków studiów
Termin: 12-16 maja 2025 r.
Termin składania wniosków do dnia: 28.02.2025 r.
Główne tematy:
- Interaktywne sesje na kluczowe tematy, takie jak przywództwo, inteligencja emocjonalna i zarządzanie konfliktami.
- Zaproszeni prelegenci – trenerzy, psychologowie sportowi oraz zawodowi sportowcy podzielą się swoimi doświadczeniami.
Metody aktywizujące:
-Odgrywanie ról i symulacje – wykorzystanie scenariuszy sportowych (np. narady zespołowe, radzenie sobie z konfliktami) do ćwiczenia komunikacji, pracy zespołowej i przywództwa.
- Mentoring rówieśniczy – łączenie studentów w pary z mentorami, którzy pomogą rozwijać umiejętności społeczne poprzez praktyczne doświadczenia sportowe.
- Zajęcia grupowe i budowanie zespołu – organizowanie ćwiczeń wymagających współpracy i zaufania, takich jak gry integracyjne, ćwiczenia komunikacyjne czy zadania polegające na rozwiązywaniu problemów.
- Integracja z regularnymi treningami – włączenie ćwiczeń umiejętności społecznych do sesji treningowych, umożliwiając studentom regularną praktykę.
- Wykorzystanie technologii – analiza wideo do przeglądu dynamiki grupy i komunikacji podczas rzeczywistych treningów oraz zawodów.
Do końca programu uczestnicy będą potrafili:
- Rozwijać umiejętności komunikacyjne – skuteczna komunikacja werbalna i niewerbalna podczas gier, treningów i spotkań zespołowych, aktywne słuchanie i udzielanie konstruktywnych informacji zwrotnych.
- Doskonalić pracę zespołową – współpraca z kolegami z drużyny, budowanie zaufania i zarządzanie dynamiką grupy.
- Rozwijać umiejętności przywódcze – wzmacnianie pozycji kolegów z drużyny, dawanie przykładu, budowanie pewności siebie w kierowaniu zespołem oraz stosowanie różnych stylów przywództwa w sporcie.
- Rozwiązywać konflikty – stosowanie technik zarządzania konfliktami interpersonalnymi w sposób konstruktywny, radzenie sobie z nieporozumieniami podczas treningów i zawodów.
- Regulować emocje – rozwijanie samoświadomości i umiejętności zarządzania emocjami, takimi jak frustracja, ekscytacja czy stres w sytuacjach wysokiego napięcia, a także strategie utrzymania koncentracji podczas zawodów.
Zapraszamy do udziału w programie.
Osoby zainteresowane zapraszamy do Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą pok.114, dwz@ansleszno.pl )