Facebook PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
17 czerwca 2024

2. edycja badania poświęconego sytuacji mieszkaniowej studentów międzynarodowych

2. edycja badania poświęconego sytuacji mieszkaniowej studentów międzynarodowych

W ubiegłym roku ESN (Erasmus Student Network), we współpracy z European Students’ Union (ESU) miało okazję przeprowadzić pierwsze badanie poświęcone tej tematyce, i na podstawie którego powstał raport International Housing Survey Report  

Zgodnie z wstępnym raportem z 15. edycji ESNsurvey (str. 14) w trakcie procesu wyboru miejsca swojej wymiany, najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę przez studentów jest przystępność cenowa miasta goszczącego (Affordability of the hosting city), z czym zgadza się lub silnie zgadza się 66% ankietowanych.
W związku z tymi wynikami ESN postanowił połączyć siły z partnerami z konsorcjum HOME2 (m.in. European University Foundation, Politechniką Mediolańską, Housing Anywhere i Uniwersytetem w Oviedo) w celu realizacji kolejnej edycji badania sytuacji mieszkaniowej studentów międzynarodowych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie.
Ankieta jest otwarta zarówno dla studentów, którzy brali już udział w mobilności, jak i dla tych, którzy jeszcze nie mieli takiej okazji. Od studentów, którzy są już po mobilności, organizatorzy chcą dowiedzieć się jakie doświadczenie zdobyli, jakim wyzwaniom musieli sprostać oraz czego nauczyli się podczas wymiany. Natomiast od tych, którzy jeszcze nie studiowali za granicą, twórcy ankiety chcą otrzymać informację o potencjalnych planach lub obawach jakie mają studenci przed rozpoczęciem mobilności zagranicznej.


Badanie dostępne jest pod linkiem: https://freeonlinesurveys.com/s/HOME2studenthousingsurvey 
Ankieta pozostanie otwarta do: 30 czerwca 2024.
ESN rozlosuje wśród osób biorących udział w badaniu trzy kupony do serwisu Amazon o wartości 50 euro.

Jeśli jesteś studentem, który jeszcze nigdy nie brał udziału w mobilności, w pierwszym pytaniu należy zaznaczyć odpowiedź: Domestic Student.
Jeżeli jesteś studentem, który już uczestniczył w mobilności (studiach lub praktyce lub BIP), w pierwszym pytaniu należy zaznaczyć: Exchange Student.