Facebook PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
20 czerwca 2024

Konkurs dla studentów!

Konkurs dla studentów!

EU Talenton Katowice 9 -14 września 2024

Konsorcjum Akademickie – Miasto Nauki Katowice ma zaszczyt zaprosić naukowców, studentów i doktorantów wszystkich europejskich uczelni i instytucji do udziału w konkursie Unii Europejskiej EU TalentOn 2024.

EU TalentOn 2024 to konkurs dla młodych naukowców, z krajów europejskich oraz krajów stowarzyszonych z programem Horyzont Europa. TalentOn to konkrurs, który ma zachęcić do proponowania nowych, kreatywnych rozwiązań najbardziej palących problemów świata.

Około 125 uczestników będzie pracować 3/4/5 grupach.

Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę pieniężną. Łączna suma nagród w konkursie wynosi: 75.000 Euro

Zadaniem zespołów będzie przygotowanie kreatywnych, możliwie najlepszych naukowo i wykonalnych rozwiązań problemów, którę będą odpowiadały 5 misjom:

1. Adaptacja do zmian klimatu:

Misja ds. adaptacji do zmian klimatycznych koncentruje się na wspieraniu regionów, miast i władz lokalnych UE w ich wysiłkach na rzecz budowania odporności na skutki zmian klimatycznych

2. Rak

Misja Rak koncentruje się na poprawie życia 3 milionów ludzi do 2030 r. poprzez profilaktykę i leczenie , a także umożliwienie osobom dotkniętym chorobą nowotworową, w tym ich rodzinom i lepszego życia.

3. Zdrowe oceany, morza, wody przybrzeżne i śródlądowe

Misja ta ma na celu ochronę i przywrócenie dobrego stanu naszych wód poprzez badania i innowacje, zaangażowanie obywateli.

4. Naturalnie klimatyczne i inteligentne miasta

Miasta odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu neutralności klimatycznej do 2050 roku, co jest celem Europeiskiego  Zielonego Ładu.  Misja Cites obejmuje władze lokalne, obywateli, przedsiębiorstwa, inwestorów, a także władze regionalne i krajowe, aby utworzyć 100 neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast do 2030 roku, zapewnienie aby te miasta działały jako centra eksperymentów i innowacji.

5. Zdrowa gleba i żywność

Głównym celem misji jest utworzenie 100 żywych laboratoriów i latarni morskich , które maja przewodzić przejściu na zdrowe gleby do 2030 roku.

Ważne daty:


17 CZERWCA - 7 LIPCA 2024

II Otwarty nabór kandydatów 

8-26 LIPCA 2024

II Proces oceny wniosków i selekcji uczestników 

SIERPIEŃ 2024

Tworzenie zespołów uczestników i spotkanie wewnątrz zespołu online  

9–14 WRZEŚNIA 2024

Finał EU TalentOn w Katowicach 

Aplikacja składa się z dwóch etapów:

Krok 1 – założ konto podając podstawowe informacje o sobie

Kok 2 -Załóż nową aplikację TalentOn odpowiadając na pytania motywacyjne. Jest to odrębny i niezbędny krok do rejestracji, po założeniu konta.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z organziaztorem pod adresem: talenton.katowice@us.edu.pl lub z nami (Dział Nauki i Wspólpracy z Zagranicą) dwz@ansleszno.pl

 

Czas na rejestrację trwa do 7 lipca 2024 r. wypełnij Formularz rejetracyjny i wygrywaj.

 

Więcej informacji na stronie https://eutalenton2024.eu/