Facebook PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
09 kwietnia 2024

Wizyta w University of Rijeka

Wizyta w University of Rijeka

W dniach 11-15.03.2024 pracownicy kierunku Pielęgniarstwo: dr n. o zdr. Maciej Górecki, mgr Mirosława Więcek, mgr Karolina Szproch oraz mgr Dominika Pluta, kierownik działu współpracy z zagranicą odwiedzili w ramach programu Erasmus + Uniwersytet partnerski w Rijece (University of Rijeka).

Koordynator kierunku pielęgniarstwo dr n. o zdr. Maciej Górecki wygłosił wykład z pielęgniarstwa urologicznego na temat: „Metody odprowadzania moczu”. Wykład został przeprowadzony ze studentami drugiego i trzeciego roku na kierunku pielęgniarstwo. Pracownicy naszej Uczelni mieli możliwość zapoznania się z systemem kształcenia na kierunkach medycznych w miejscowym Uniwersytecie.

Pracownicy instytutu mieli okazję przyglądać się pracy, zarówno innych nauczycieli akademickich, jak i pracy innych jednostek administracyjnych uczelni. Spotkanie z pracownikami Uniwersytetu w Rijece pozwoliło na wymianę doświadczeń oraz poznanie innych metod i zasad realizowania planu nauczania i rozliczania studentów.

Nasza delegacja spotkała się z prof. Bojanem Miletićem, z którym została omówiona dalsza współpraca pomiędzy Instytucjami. Zostały omówione wstępne założenia współpracy i realizacji projektów i zajęć w zakresie pielęgniarstwa chirurgicznego w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej naszej uczelni. Kolejne bardzo interesujące spotkanie odbyło się z Prodziekanem Wydziału medycznego, byłym Ministrem Nauki, Edukacji i Sportu w Chorwacji prof. Željko Jovanovićem, który zaprosił nas na oficjalna wizytę do nowego szpitala. Władze Uniwersytetu, wydziału oraz szpitala oprowadzili nas po całym budynku, który swoje oficjalne otwarcie będzie miał już    w kwietniu br. Nowy budynek szpitala znajduje się w centrum kampusu Uniwersyteckiego, co z perspektywy studenta jest bardzo pozytywnym aspektem. 

Wizyta oraz spotkania z przedstawicielami uniwersytetu były bardzo interesujące. Daje to nadzieję, iż nawiązanie współpracy pozwoli na wspólne wzbogacenie się poprzez wymianę akademicką.

W najbliższym czasie tj. 13-17 maja 2024 r. studentki kierunku pielęgniarstwo wyjadą do Rijeki na wymianę międzynarodową z programem ERASMUS+ aby wziąć udział w programie Blended Intensive Programme organizowanym przez University of Rijeka.